امروزه دستگاه های پوز یا همان کارتخوان مهترین ابزار دریافت پول از مشتریان هستند. کارت خوان ها به واقع توانسته اند به اقتصاد رونق بدهند و البته در کنار این رونق امنیت و سرعت را برای کاربران به همراه داشته باشند.
اما باید قبول کرد که در دنیای نوین امروزی وقتی ساده ترین وسیله در انجام برخی از کارها خطا می دهد و یا در عملکرد آن خطا و ایرادی مشاهده می شود،پس مشاهده ی خطا در دستگاه های کارتخوان امری طبیعی و قابل رفع شدن است.

انواع خطا ها:

خطای GPRS

این خطا مربوط به سیم کارت است ،سیم کارت مربوط به کارتخوان را درون یک موبایل قرار دهید  و با خط دیگری تمـاس بگیرید تا از وصل بودن خط و اعتبـار داشتن سیمکارت مطمئن شـوید، در صورتی که تماس برقرار نشد مشکل سیمکارت را رفع کنید. همچنین از قرار گرفتن سیم کارت در جای درست خود اطمینان حاصل کنید.
ممکن است مشکل از باطری دستگاه باشد، اگر شارژ آن کمتر از ۱۵% است دستگاه را شارژ کنید.
در صورتی که مشکل از سیمکارت و باطری دستگاه نبود، موضوع را به پشتیبان های پوز کالا گزارش دهید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

خطای۶۵: تعداد درخواست تراکنش بیش از حد مجاز

خطا مربوط به کارت بانکی است، و دستگاه سالم است. دارنده کارت برای رفع اشکال باید به شعب بانک صادرکننده کارت مراجعه کند.

کاغذ موجود نیست

درب چـاپگر را باز کنید و مطمئن شوید رول کاغـذ درون دستگـاه وجود دارد و از صحیح قرار گرفتن رل کاغذ درون دستگاه اطمینان حاصل کنید.اگر هم کاغذ رل تمام شده بود اقدام به تعویض آن کنید.

رمز مدیر مسدود است

برای وارد شدن به برخی از قسمت های مهم دستگاه کارت خوان و انجام تنظیمات مختلف نیاز است که فرد به عنوان مدیر دستگاه رمزی را وارد کند.اگر این رمز سه بار به شکل متوالی اشتباه زده شود.،رمز مسدود می شود و تنها شرکت پشتیبانی کننده کارت خوان می تواند این مشکل را برای شما حل کند.

عدم بوق شماره گیری

خط تلفـن متصل به کارتخوان را به گوشی تلفن بزنید و از یک طرفه نبودن خط اطمینـان حاصل کنید، اگر خط تلفن وصل بود سایر سوکتهـای ورودی تلفن در پشت دستگاه را امتحان کنید.

خطای تمپر

خطا تمپر زمانی روی کارتخوان نمایش داده می شود که به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری از جمله ضربه، دستگاری دستگاه و… کارتخوان خارج از سرویس باشد. برای اطلاعات بیشتر از در مورد خطای تمپر اینجا را کلیک کنید.

 رمز نا معتبر است

این خطا در هنگام قطع شدن سرور شرکت پی اس پی با سرور شرکت شاپرک اتفاق می افتد که بسیار به ندرت اتفاق می افتد؛ اما در صورت بروز این خطا بعد از اطمینان از رفع مشکل شرکت با یک پیکربندی بر روی دستگاه مشکل حل می شود.

  • mirmohsen
  • 1401-02-02
  • 393 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه